Zakupy vs Styl – „Bez cukru…”

Obracając się ciągle w klimacie wiosennej chęci na zmianę stylu życia, będzie bez cukru – ot, bo zdrowiej! Możliwe, że w nieposłodzonej herbacie odkryjemy nowe, zagłuszane dotąd smaki ;)

Dziś będzie; „trochę” o zakupach… i „trochę” krytycznie. Mam bowiem ostatnio okazję obserwować co się dzieje w galeriach handlowych wraz z wiosną, i trudno mi oprzeć się wrażeniu, że świat „trochę” zwariował. Kupujemy całymi garściami co popadnie, podpytując sprzedawców czy znajome „Czy ta bluzka pasuje do tych spodni?”.

A może warto najpierw stanąć przed lustrem i zapytać siebie „czy ta dana rzecz pasuje do mnie?”

Kupujemy bo widzieliśmy na reklamie w gazecie, albo na zdjęciu w internecie czy na „modnej” zawsze koleżance.( To nic, że koleżanka ma 180cm wzrostu a my tylko 165 to nic, że modelka reklamująca ten ciuch waży 45kg a my 65. Ważne, że to jest modne i trzeba to mieć- no i ma jeszcze odpowiednią metkę.) A styl? Jest, cały czas jest przy nas i czeka czy w ogóle zapytamy go o zdanie..;)

Ja zawsze kiedy staję przed lustrem zastanawiam się nie tylko nad tym czy rzecz, którą mierzę pasuje do mojej sylwetki i karnacji, zastanawiam się przede wszystkim nad tym czy ona pasuje „do mnie?” tj. do mojego charakteru by nie powiedzieć bardziej poetycko ;) -duszy.

Tak sobie właśnie zatęskniłam teraz za tym jak było dawniej… Kiedy szło się do krawca i uczestniczyło się w procesie tworzenia ubrania dla siebie. Bo nawet jeśli krój był „ostatnim krzykiem mody”, to przecież był on tak bardzo spersonalizowany… bo wybierało się samemu; materiał, lamówki, koronki czy guziki. Trzeba się było zastanowić, przemyśleć koncepcję, dopasować… takie zaangażowanie w proces twórczy, zmuszało nas właśnie do posiadania tej jasnej wizji swojego stylu, o której rozmawialiśmy w poprzednim tygodniu. Moda była tym, czym powinna być- sztuką i inspiracją. Dobry krawiec był od razu najlepszym naszym stylistą, który doskonale potrafił dopasować ubranie do naszej sylwetki. Cieszę się bardzo, że powoli zaczynamy sobie uświadamiać wagę krawiectwa miarowego.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s