Szanow(a)ny styl-” Z cukrem czy bez?”

Kiedy w ostatnim wpisie czwartkowym zatęskniłam za miarowym krawiectwem, od razu niemal nasunęła mi się myśl, by poruszyć tutaj także temat dbałości o rzeczy, które nosimy. Bo o naszym dobrym stylu nie świadczą tylko ubrane rzeczy, ale też sposób w jaki je nosimy i jak o nie dbamy.

Temat dzisiejszego wpisu utwierdził się dodatkowo, kiedy rozmawiałam o stylu francuskiej ulicy z Panem Fasonem, tuż po jego powrocie z Paryża (Pełną treść naszej rozmowy ujawnimy niebawem ;) ). Jego uwagę zwrócił m.in. fakt, że „Paryżanki noszą spodnie idealnej długości” (przyp. wyważone do ich sylwetki i do proporcji/dł. ich nóg). Czego wcale nie obserwujemy tak często na polskich ulicach. Pomyślałam no tak… taki prosty zabieg jak poprawki krawieckie ;) w ojczyźnie haute couture nie jest dla nikogo niczym dziwnym, ale u nas….? Niewielu osobom się „chce”. Fakt jest jednak taki, że kupujemy coś co wygląda „w miarę dobrze” i chcemy to nosić od razu, nie poświęcając dodatkowego czasu (i nie podejmując dodatkowego wysiłku) dla tej rzeczy, by wyglądała idealnie „na miarę”. Pokuszę się tutaj o sąd, iż nie zwracamy uwagi na szczegóły, a powinniśmy. Czasami taki jeden detal może znacząco wpłynąć na odbiór całości stylizacji, a już na pewno na odbiór całości wpływa suma takich detali. Dlatego pierwszym objawem naszej dbałości o własny styl powinno być doskonałe „spasowanie” zakupionych rzeczy. Kolejną ważną sprawą jest odpowiednie ich przechowywanie, konserwowanie i troska. Jeśli już inwestujemy w rzeczy z dobrych gatunkowo materiałów, naturalną powinna być chęć zadbania o nie. Zadbane ubrania czy akcesoria odwdzięczają się nam swoją urodą długo i wtedy naprawdę nas zdobią. Z dbałości o swoją garderobę (np.prasowanie, odkurzanie torebek, czyszczenie biżuterii, pastowanie butów itp.) można przecież uczynić przyjemny rytuał, który dodatkowo pozwoli nam się doskonale w niej orientować, a to z kolei przełoży się bezpośrednio na nasze stylizacje, ponieważ rzeczy, które mamy, będą nas do różnych zestawień inspirować.

Pamiętajmy zatem , że zadbana garderoba jest również elementem naszego stylu. Nich jest nawet najskromniejszą (w sensie ilości) garderobą świata, ale powinna prezentować się świetnie. Gwarantuję również, że zadbana garderoba(szafa) urządzona z pomysłem, jest stałym źródłem inspiracji i znacząco wpływa na nasze poczucie własnej wartości. Szanujmy więc nasze rzeczy i dbajmy o nie, wtedy będą nas cieszyć nie tylko po przyniesieniu ich ze sklepu, ale za każdym razem gdy będziemy je znów ubierać.

A jak Państwo organizują własne szafy? Jak dbają Państwo o własną garderobę? Jakieś sprawdzone pomysły?

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s