Fashion Notes – pierwsza wystawa ilustracji mody Eleny Ciupriny w Krakowie

Wernisaż wystawy prac Eleny Ciupriny odbył się 30 września w  Centrum Urody Moss w Krakowie. Fashion Notes, to niezwykła wystawa – zbiór ilustracji poświęconych tygodniom mody. Ilustracje pokazane we wnętrzach Centrum Urody Moss zyskały zupełnie nowy wyraz. Prace doskonale współgrają z otoczeniem, podkreślając wzajemnie swoje atuty.

Pani Fason: Moda przejawia się nie tylko w strojach ale też we fryzurze, makijażu, manicure, również w sposobach dbania o siebie, we wszelkich zabiegach pielęgnacyjnych dotyczących naszego ciała. Przejawia się również w stylu życia. Dlatego uważam, że to bardzo dobry pomysł, by ilustrację modową pokazać w miejscu, w którym ona nabiera życia. Niemalże wychodząc z ram…

Pan Fason: Mnie jednak to wnętrze zaskoczyło, może jestem wybitnie konserwatywny, nie mniej jednak zdecydowanie wolałbym podziwiać te wspaniałe rysunki w galerii, nie potykając się przy tym o sprzęty do zabiegów kosmetycznych.

Pani Fason: A mnie się podoba, że sztuka wychodzi do ludzi. W zabieganej codzienności bywa tam gdzie bywają oni…już nie tylko w instytucjach kultury. Uważam, że to bardzo dobrze. Mamy coraz mniej czasu, dlaczego więc kiedy odpoczywamy przy zabiegach pielęgnacyjnych, nie moglibyśmy nakarmić czymś przy okazji naszej duszy?

Pan Fason: Sztukę powinno się celebrować, nie jestem pewny czy można ją celebrować należycie malując jednocześnie paznokcie…

Pani Fason: …za to kontemplować można do woli… nie masz pojęcia ile czasu zajmuje dobry manicure ;)

Pan Fason:  Sądzę, że powinniśmy zostawić ten temat. Muszę wspomnieć iż wspaniałym elementem wernisażu był pokaz stosowanych technik rysunku w wykonaniu autorki. Tak to było fascynujące móc uczestniczyć w tym procesie i zobaczyć to na własne oczy.

Pani Fason: Ja również byłam pod wrażeniem pewności i lekkości z jaką Pani Elena rysuje… a właściwie czaruje nastrój. Chwytając samą esencję – chwili, ubrania i modelki. Myślę, że by tak rysować modę trzeba mieć nie tylko talent plastyczny i wypracowane rzemiosło artystyczne. Trzeba być przede wszystkim doskonałym obserwatorem o niezwykłej wręcz wrażliwości na detal… Bo to umiejętne wybranie najistotniejszych detali czyni prace Pani Eleny tak sugestywnymi. Ilustracje te oddają bowiem nie tyle samą kolekcję czy wydarzenie; fasony, formy czy kolory ale raczej nastroje i ideę… samą wręcz istotę rzeczy.

Elena Ciuprina jest ilustratorką mody i projektantką – Absolwentką Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie oraz Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru. Wystawę mogą Państwo zobaczyć w Centrum Urody Moss w Krakowie do 30 grudnia.

 

picsart_10-13-04-13-15 picsart_10-13-04-19-30 picsart_10-15-07-00-42b

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s