Nowa mikołajkowa tradycja. Podaruj wartościowy prezent!

Naukowcy udowodnili już dawno jak wielki wpływ na człowieka ma literatura. Wszyscy znamy wyniki badań, które mówią o tym, że czytanie rozwija; uczy lepszej komunikacji, poszerza zasób słownictwa, rozwija wyobraźnię, wspomaga koncentrację wpływa nawet na nasz charakter rozwijając takie cechy jak empatia, cierpliwość etc. Czytanie wspaniale relaksuje, a relaks w dzisiejszych, pełnych pośpiechu i stresu czasach, to rzecz niemal bezcenna. Nie relaksuje nas (nawet jeśli tak nam się wydaje) ani telewizor ani laptop. A książka w swej klasycznej formie zmusza nas do zwolnienia tempa i celebrowania chwili…

(Niby wszystko to wiemy…a ostatnie wyniki badań dotyczących czytelnictwa w Polsce są wprost zatrważające! Jedynie 37% respondentów zadeklarowało przeczytanie co najmniej jednej książki w 2015r *Wg TNS POLSKA w badaniu przeprowadzonym dla Biblioteki Narodowej w 2015r)

Książka jest zatem idealnym prezentem, świadczącym o naszej trosce o kondycję obdarowywanego.

Dając książkę w prezencie wzbogacamy kogoś nie tylko o jej wartość materialną.

 

skyline-861955_640
CC0 Public Domain pixabay Mysticsartdesign

Inni mówią, że żyje się raz? A ja Ci powiem, że dzięki książkom możesz żyć tyle razy ile zechcesz.

Czas świąteczny a szczególnie „mikołajki” dają naprawdę cudowną okazję do obdarowywania się nawzajem książkami. Książki są bowiem bardzo neutralnym prezentem. Wybór w księgarniach jest tak ogromny, że na pewno z powodzeniem znajdziemy tam coś dla każdego. Również rozpiętość cen daje nam szerokie spektrum możliwości dostosowania prezentu. Powieści w miękkich oprawach możemy na promocjach kupić już od 10zł, nie musi to być zatem prezent drogi a co za tym idzie zbyt zobowiązujący. Jeśli jednak chcemy komuś bardzo bliskiemu sprawić prezent o wyższej wartości możemy np. kupić kilka różnych książek lub wszystkie tomy jakiejś sagi ;) Albo kupić unikatowy i pięknie wydany album.

Mało tego absolutnie śmiało można stworzyć listy życzeń i umieścić takowe np. na facebooku, by potencjalni mikołajowie mięli do nich dostęp.(Jeśli umieścimy taką listę w pliku możliwym do edycji, potencjalni mikołajowie mogą listę edytować i wykreślać zakupione tytuły) Tym sposobem nabawimy się wzajemnie całkiem trafionych prezentów, które w dodatku wzbogacą nie tylko naszą biblioteczkę ale również nas samych.

Dlaczego by nie wdrożyć jako dobry nawyk obdarowywania się nawzajem książkami w „mikołajki”? Może nawet stworzyć z tego nową rodzinną tradycję?

Jeśli szukasz inspiracji, przygotowaliśmy je specjalnie dla Ciebie :)

Są to oczywiście tytuły związane z tym co nas zajmuje a więc z modą i stylem. Wszystkie książki, które polecamy są już od dawna w naszej bibliotece (a ich szersze recenzje pojawiły się już, lub pojawią się wkrótce na naszym blogu). Są to pozycje, za których jakość i merytoryczność w pełni ręczymy. Absolutne niezbędniki w biblioteczkach dam i gentlemanów :)

 

 

badzchic

meskistyl

chanel

biografia

 

___

 

 

mikolajzksiazkaRozpoczynając akcję „Żądam Książki od Mikołaja” ;) Chcemy Państwa do udziału w niej serdecznie zachęcić, w związku z tym mamy mikołajkowe upominki dla naszych czytelników.

W komentarzu pod tym wpisem proszę dać nam znać, że biorą Państwo udział w akcji, wystarczy wpisać „ŻĄDAM KSIĄŻKI OD MIKOŁAJA” a później podać ten wpis dalej na Facebooku. Każda osoba biorąca udział w akcji dostanie od nas tomik poezji wprost z Krainy Czarów :) oraz upominek. Po udostępnieniu wpisu na swojej osi czasu prosimy o kontakt w wiadomości prywatnej przez naszą stronę facebookową byśmy mogli ustalić wysyłkę https://web.facebook.com/panipanifason/

Dodatkowo wśród wszystkich biorących udział w akcji osób, 6 grudnia wylosujemy kartę prezentową do księgarni Matras lub Empik o wartości 25zł. Szczegóły i wynik losowania na naszym fp.

 

Jeśli uważasz, że taka akcja ma sens prosimy pomóż nam w jej promocji. Jak? Po prostu weź w niej udział :) 

 

 

Reklamy

5 uwag do wpisu “Nowa mikołajkowa tradycja. Podaruj wartościowy prezent!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s