FasonShow Etnomania 2017

Na festiwalu ETNOmania gościliśmy już po raz drugi. Cieszymy się, że staliśmy się częścią tego wydarzenia. Możliwość współpracy z kreatywnymi ludźmi pełnymi pasji zawsze bardzo nas cieszy, a Etnomania właśnie takich ludzi przyciąga. Projektanci których pokazy mieliśmy przyjemność zaprezentować w tym roku to wspaniałe postaci, których moda jednocześnie niesie ze sobą ciekawe idee. Udowadniają, że najnowsze trendy mogą a nawet powinny czerpać ze „źródeł”.

 

SLAVINIA

„(…)Dzięki połączeniu nowoczesnego designu z tradycyjnym rzemiosłem, powstał oryginalny „urban folk”. Swój niepowtarzalny charakter Slavinia zawdzięcza przede wszystkim pasji jej twórców, którzy nie kopiują ludowych wzorów – oni dają im drugie życie, dzięki autorskim projektom, inspirowanym słowiańskim rzemiosłem, wykonywanym przy użyciu nowoczesnych technologii.”

blog etnomania SLAVINIA 1
FOT. MATEUSZ GURGUL ETNOMODA;SLAVINIA
blog etnomania SLAVINIA 2
fot.MATEUSZ GURGUL ETNOMODA;SLAVINIA FINAŁ

CIUCHATA

„Ubrania szyte w starej chacie ukrytej wśród łąk i lasów na końcu świata.
Powstałe z tęsknoty za czasem, któremu kolor i treść nadawały ręce naszych Babć, wyszywając bluzki, serwety i makaty(…)” więcej o CIUCHATEJ przeczytasz tutaj

blog etnomania CIUCHATA 1
fot.MATEUSZ GURGUL ETNOMODA; CIUCHATA
blog etnomania CIUCHATA 2
FOT.MATEUSZ GURGUL ETNOMODA;CIUCHATA
blog etnomania CIUCHATA 3
FOT. MATEUSZ GURGUL ETOMODA;CIUCHATA FINAŁ

ANNA MARIA ZYGMUNT  i kolekcja „ŁEMKOWYNA”

Anna Maria Zygmunt  to absolwentka Szkoły Artystycznego Projektowania Ubioru w Krakowskich Szkołach Artystycznych oraz filologii polskiej, manager kultury. Ukończyła kurs szycia techniką haute couture. Jej dyplomowa i zarazem debiutancka kolekcja Łemkowyna, przygotowana pod kierownictwem artystycznym Wojtka Bendarza, znalazła się w finale Cracow Fashion Awards 2017, uzyskując liczne nagrody i wyróżnienia.

blog etnomania ŁEMKOWYNA 1
fot. MATEUSZ GURGUL ETNOMODA;ŁEMKOWYNA
blog etnomania ŁEMKOWYNA 2
FOT.MATEUSZ GURGUL ETNOMODA;ŁEMKOWYNA
blog etnomania ŁEMKOWYNA 3
FOT.MATEUSZ GURGUL ETNOMODA;ŁEMKOWYNA FINAŁ

Pokaz Etnomody na scenie głównej amfiteatru to jedno. Ale tak niezwykła sceneria aż prosiła się o modową sesję zdjęciową. Efekt oceńcie Państwo sami… Nam bardzo się podoba :)

fot.Mateusz Gurgul kolekcja ANNA MARIA ZYGMUNT ŁEMKOWYNA mua;Anna Karolina Szypuła
ANNA MARIA ZYGMUNT „ŁEMKOWYNA” FOT: Mateusz Gurgul mua: Anna Karolina Szypuła Modelki: Joanna Czaderska, Wiktoria Jarzyna, Karolina Kalinowska, Anna Łęczyńska, Edyta Prochal, Ola Warchoł, Dominika Zych Asystent: Maks Gąsior

Pani Fason: „W tym roku pokaz etnomody to swoisty „przekrój”. Chcieliśmy pokazać, że style etno i eco można różnorodnie interpretować, bawić się nimi i nosić na wszelkie okazje. Motywy etno sprawdzają się doskonale w odzieży „streetwear”, idealnie mogą prezentować się na plaży, a nawet olśniewać na salonach(…)Etno to zresztą „hottrend”ostatnich sezonów, i w nadchodzącym nie zamierza odpuszczać, jesień i zima 2017 nadal należeć będzie do nowych odsłon tego trendu, dlaczego zatem nie mielibyśmy skorzystać z propozycji rodzimych projektantów?”

 

-*-*-*-

Pracownia FASON składa serdeczne podziękowania;

Organizatorom SZLAK TRADYCYJNEGO RZEMIOSŁA za zaproszenie :)

FOTOGRAFOWI  MATEUSZ GURGUL PHOTOGRAPHY za foty i za modelowanie :)

Projektantom za cudowną współpracę :)

Wszystkim modelkom za pokaz oczywiście ale też przede wszystkim za nieskończone pokłady cierpliwości ;) ( ukłony dla; Karoliny Grzybek, Joanny Czaderskiej, Wiktorii Jarzyny, Karoliny Kalinowskiej, Anny Łęczyńskiej, Edyty Prochal, Oli Warchoł, Dominiki Zych)

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s