URLOP Z FASONEM-ŁÓDŹ-HOTELE

Myślałam o tym wpisie już od dawna. Teraz jednak mam prawdziwy powód by go popełnić.

„Dopiero wróciłam z Majorki. A Ty kiedy w końcu pójdziesz na urlop?

  • Właśnie się wybieram.
  • No nareszcie! A gdzie jedziesz?
  • Zamierzam odpocząć w Łodzi.
  • Naprawdę chcesz spędzić urlop na Mazurach?”

To fragment autentycznej rozmowy. Czy naprawdę tak trudno jest nam w dzisiejszych czasach spojrzeć na formy odpoczynku inaczej niż przez pryzmat kolorowych zdjęć na facebooka? Już nawet Mazury wydają się nijakie…jakby wręcz urlopowym obowiązkiem były drinki z palemką w odpowiedniej scenerii rzecz jasna.

Tak, ja jak zwykle płynę sobie w tej mojej „łodzi” trochę pod prąd ;)

To był dla mnie bardzo ważny urlop. Pierwszy od kilku lat w dodatku po bardzo intensywnym okresie wyczerpującej pracy. Nie mogłam sobie wymyślić lepszego wypoczynku niż w prawdziwie fascynującym mnie miejscu. Mam silną potrzebę by „zgłębiać i doświadczać”. Łódź dostarcza fantastycznych bo różnorodnych wrażeń.

Jeśli ktoś jeszcze nie był… to zapraszam do Łodzi.

***

HOTELE

(15-21.09.2017)

GRAND

W Łodzi jest trochę jak w bajce…niektórzy mówią że ma w sobie coś z NY inni że jest trochę Paryska, Krakowianie oczywiście twierdzą, że; „fragmentami przypomina Kraków i dlatego nie jest całkiem brzydka”. To prawda, że w Łodzi można znaleźć każdy klimat który się lubi. Myślę jednak że Łódź ma wyjątkowy i własny styl, i wcale nie potrzebuje tego typu porównań. Chociaż sama uległam tej konwencji, gdy z okna hotelu Grand podziwiałam dachy kamienic…trudno było nie skojarzyć widoku z pewnymi sławnymi na cały świat dachami ;)

widok z grand hotelu 2 Łodź 2017 -fasonconcept

widok z grand hotelu Łodź 2017 -fasonconcept

O noclegu w hotelu Grand marzyłam… odkąd pierwszy raz zawitałam do Łodzi. Hotel ma swoją własną legendę…i tą legendą się broni. Miło było przejść się labiryntem korytarzy po których chodziły takie znakomitości jak; Henryk Sienkiewicz, Helena Modrzejewska, Jan Kiepura czy w ostatnich latach m.in Beata Tyszkiewicz. Szczególna wieź niektórych artystów z Hotelem Grand została zaakcentowana powstaniem apartamentów nazwanych ich imieniem.

Możliwe, że po obiecanym remoncie Grand Hotel znów będzie godzien swojej własnej legendy. Póki co, są jednak w Łodzi miejsca, w których zdecydowanie bardziej warto się zatrzymać, niby mniej prestiżowe jednak w ogólnym rozrachunku zdecydowanie bardziej przyjemne. A przede wszystkim dużo bardziej klimatyczne…

ŁÓDZKI PAŁACYK

Znają już Państwo moją słabość do antyków. Dlatego jak tylko zobaczyłam pokoje pałacowe w Łódzkim Pałacyku wiedziałam, że prawdziwie odpocząć będę mogła tylko tam… Serdecznie polecam noclegi w tym miejscu. Atmosfera jest miła i obsługa sympatyczna, czystość na wysokim poziomie a śniadanie smaczne i elegancko podane. Ja na pewno będę tam wracać. Nocleg w Łódzkim Pałacyku ma jeszcze jeden plus. Jest stosunkowo blisko do piotrkowskiej, jednak jej nocny zgiełk nie będzie nam przeszkadzał spać ;)

Bo Piotrkowska żyje nocą dość głośno nie tylko w OFF…;)

Łódzki Pałacyk -pokój- Łodź 2017 -fasonconcept

Łódzki Pałacyk -łóżko- Łodź 2017 -fasonconcept

(26-30.10.2017)

STARE KINO

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s