ŁÓDŹ-FASHION INDUSTRY DAYS-DZIEŃ 1

27.10.2017

Pani Fason: Znowu jesteśmy w Łodzi! :) Skąd serdecznie pozdrawiamy.

Śpiesząc się podzielić wrażeniami i fotorelacją z pierwszego dnia pierwszej edycji FASHION INDUSTRY DAYS.

 

Pan Fason: No właśnie, to pierwsza edycja i miejmy nadzieję, że nie ostatnia. Szczególnie w Łodzi gdzie wydarzeń poświęconych modzie powinno być wiele. Wydarzenia tego typu, zwłaszcza te pierwsze edycje, potrzebują dobrej promocji. Tymczasem, odnieśliśmy wrażenie, ze odnalezienie informacji na temat FID nie było łatwym zadaniem. Nawet w samej Łodzi natknęliśmy się zaledwie na jeden billboard promujący imprezę. Trochę szkoda.

Pani Fason: Tak, informacje o FID można było znaleźć głównie na portalach branżowych,  lub bezpośrednio na stronie „Sukcesji”- Centrum Handlowego, w którym impreza się odbywała. W założeniu nie jest to jednak „event” skierowany wyłącznie do klientów tego CH. Oczywiście były też informacje w miejscowej prasie i telewizji. Pozostaje pytanie czy to naprawdę powinno być wydarzenie o wyłącznie regionalnym i/lub branżowym zasięgu?

Pan Fason: Zwłaszcza, że FID ma ambicje zastąpić Fashion Philosophy.

Pani Fason: Tym bardziej  szkoda, że frekwencja była niska.

Bardzo dobrym pomysłem są towarzyszące pokazom warsztaty i szkolenia. Byłoby jednak bardzo pomocne, gdyby w materiałach informacyjnych (patrz-harmonogram) znalazły się takie wskazówki jak; miejsce (sala) gdzie warsztaty będą się odbywać, kto je będzie prowadził oraz ile mniej więcej będą trwać.

DZIEŃ 1

Wykłady

Na spotkaniu z LINEXIM oglądaliśmy tkaniny i poznaliśmy najnowsze trendy w druku tkanin. Odkryłam fantastyczną wiskozę o niskiej gramaturze, miękką w chwycie i pięknie układającą się, którą z powodzeniem w tańszej produkcji można by zastąpić tkaniny jedwabne  :)

FID-LINEXIM-FOT.FASONconcept

Bardzo się cieszymy, że mieliśmy okazję poznać ultraMASZYNĘ, która przedstawiała słuchaczom jak wygląda proces powstawania ubrania. I ile pracy trzeba w to włożyć.

Podstawowym filarem działalności ultraMASZYNY są kursy szycia oraz fachowe doradztwo w zakresie prowadzenia własnego modowego biznesu. Kursy serdecznie polecamy, bo próbka wiedzy jaką dostaliśmy na tym krótkim spotkaniu, profesjonalizm i pasja jaką była przepełniona ta niezwykła prezentacja, obiecują szkolenia na najwyższym poziomie.

Pokazy

Naszą uwagę zwróciły;

PUDU– Pokaz w którym główne role grała forma i kolor. Pojawiły się w nim również elementy dekonstrukcji. Na uwagę zasługiwały na pewno artystyczne nakrycia głowy.

FID-pudu-FOT.FASONconcept

Kolekcja Cat Cat – wyróżniająca się prostotą form i ponadczasowością. W kolekcji dominowała klasyczna czerń. Proste fasony były jednocześnie bardzo kobiece. Cat Cat to projekty do noszenia na co dzień, łączące dobry nowoczesny design i praktyczność. Miło było poznać markę o Łódzkim rodowodzie, której flagowy butik znajduje się przy Piotrkowskiej 141  :)

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

BOCA

Marka BOCA to przede wszystkim galanteria skórzana, naturalne futra, których przewrotnie na pokazie wcale nie było tak dużo. Nam spodobał się prosty płaszcz z łączonych materiałów.

FID-BOCA-FOT.FASONconcept

 

 

 

 

.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s