ŁÓDŹ-FASHION INDUSTRY DAYS-DZIEŃ 2

28.10.2017

To zdecydowanie najlepszy dzień FID. Przede wszystkim pod względem jakości pokazów i kolekcji.

Warsztaty

Niespodzianka od organizatorów w postaci zaproszenia głównej projektantki Monnari – Pani Żanety Sagrini, fantastyczna :)! Może jednak gdyby nie była to niespodzianka (a zaplanowany regularnie/ wcześniej punkt programu) udałoby się większej ilości osób dotrzeć na to spotkanie?

„Główna projektantka marki Monnari tworzy dla kobiet ceniących sobie elegancję, oryginalne detale i ponadczasowe wzory. Pani Żaneta na swoim koncie ma blisko 50 tysięcy autorskich projektów(…)” Ta liczba robi olbrzymie wrażenie. Zwłaszcza jeśli uświadomimy sobie, że są to projekty, które są bardzo chętnie noszone (codziennie) przez realne kobiety :) Pani Żaneta w barwny sposób opowiedziała historię „czerwonej sukienki” od pomysłu do finalizacji projektu i zawieszeniu jej w butiku na wieszaku. Osobowość Pani Żanety, jej niezwykła pasja i zaangażowanie sprawiły iż jestem przekonana, że jeśli ktoś na sali marzył o pracy projektanta dla znanej sieci, to teraz marzy jeszcze bardziej!

Fantastyczne spotkanie, za które serdecznie dziękujemy :)

 

Pokazy

Vie Vie Vorotina & Starost

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

PHI CONCEPT by Patryk Wojciechowski

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Milita Nikonorov

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Michał Starost x Zatoka Sztuki

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Maria Wiatrowska

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

MMC

Ten pokaz slajdów wymaga włączonego JavaScript.

Pokazy w reżyserii Macieja Majznera pozostawiły ciekawe wrażenie, zwłaszcza pokaz PHI CONCEPT ciekawie parafrazujący naszą codzienność. Kształt wybiegu unikatowy- konstrukcja specjalna na FID , dała się pod pomysłami Pana Macieja całkowicie oswoić.W przerwach mieliśmy okazje pooglądać próby i pracę choreograficzną Pana Maćka, co też było ciekawym i pouczającym doświadczeniem.

Każdy z pokazów, który Państwu wyżej prezentujemy zasługiwał na uwagę. Od subtelnej a zarazem pragmatycznej kobiecości w pokazie Vie Vie Vorotina & Starost przez fantastyczne i fantazyjne spojrzenie na nasze ulice PHI CONCEPT by Patryk Wojciechowski, atrakcyjne konstrukcje i dekonstrukcje form duetu MMC, po wieczorowe kreacje w klasycznym wydaniu Michał Starost x Zatoka Sztuki, czarodziejską wręcz oniryczność stylu Marii Wiatrowskiej, czy bajkową kolekcję Mility Nikonorov.

Bardzo miło było obserwować każdy z pokazów. Najbardziej cieszy nas fakt, że zauważalne w pokazach naszych projektantów inspiracje są naprawdę wysokich lotów. Np w pokazie Mility Nikonorov można było doszukać się inspiracji przepięknymi pokazami Dolce&Gabbana. Warto odwiedzić stronę projektantki, bo w przystępnych cenach można tam nabyć kreacje bardzo wpisujące się w aktualne trendy ale przede wszystkim niepowtarzalne, bo nie dostępne powszechnie w popularnych sieciówkach.

Zachęcamy do odwiedzenia butików projektantów;

Milita Niokonorov [klik]

Patryk Wojciechowski [klik]

Maria Wiatrowska [klik]

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s